02/11/2018
3434

ODAMIZ GENEL KURUL TOPLANTISI

Adana ESOB’a bağlı Adana Kuyumcular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu yapıldı.  Tek listeyle girilen seçimde Başkan Oğuz Başman, yönetim ve denetim kurulu ile üyelerden tam destek alarak 4 yıllığına yeniden göreve seçildi.

Yağmur Müzikhol’de  Bakanlık Temsilcileri Muzaffer Uzun, İsmail Hakkı Eser, Ahmet Bilge, Hüseyin Gödelek nezaretinde yapılan genel kurulun divan başkanlığına, verilen teklifin oy birliğiyle kabulü üzerine Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek seçiliren, yardımcılıklarını da oda üyeleri Sedat Akciğer, Ercan Büyüknisan, Orcan Aslanbey, Sertaç Boğa yaptılar.

ATO Meclis Üyesi Salih Talay ile Mehmet Gecioğlu ile TETESFED Genel Başkan Vekili ve Adana ETESO Başkanı İsmail Abike ile  esnaf odası başkanlarının da izlediği genel kurul, Divan Başkanı Sözütek’in gündem gereği salonda bulunanları saygı duruşuna daveti ile başladı, ardından İstiklal Marşımız okundu.

Oda Başkanı Oğuz Başman, yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları ile bilançoyu okudu, Divan Başkanı Sözütek, raporları üyelerin oylamasına sundu, oy birliğiyle raporlar kabul görünce, Başman ve ekibi de ibra edilmiş oldu.  Yeni dönem çalışma proğramı ile tahmini bütçeyi de Başkan Başman okudu. Yeni dönemde yapacaklarını anlatırken, Adana’da kuyumculuğun son 100 yılı başlıklı bir kitap hazırlığının sürdüğünü, Mayıs ayında Adana’da Çukurova kuyumculuk fuarı yapılacağını, destek beklediğini, elektronik tabela sistemi üzerinde çalışıldığını, Adana Burması’nın tescil ve patentini almak için de son aşamaya gelindiğini kaydetti.

Birlik Başkanı Nihat Sözütek de, esnafın zor günler yaşadığı süreçte, kuyumculuk sektörünün de sıkıntıları olduğuna işaret ederken, Hükümetin vereceği faizsiz, uzun vadeli kredilerle esnafı rahatlatmasını beklediklerini ifade etti.

Son olarak Oğuz Başman başkanlığındaki yeni yönetim ve denetim kurulunda yer alan isimler okunarak, kapalı zarf usulu oylamaya geçildi. Sonuçta, oyları toplayan Başkan Başman ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ezgü, Berkan Bugay, Serdar Baltacı, Orhan Asan, Levent Hallaçoğlu, Yahya Boğa ile Denetim Kurulu Üyeleri Hasan Öz, Gencer Dostlar ve Tufan Altunbüken 4 yıllığına göreve seçilmiş oldu.

Başkan Başman, genel kurula katılarak kendilerini onurlandıran başta Birlik Başkanı Nihat Sözütek ile çiçek ve mesaj gönderen tüm konukları ile üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti.  Genel kurul sonunda, odaya maddi ve manevi destek sağlayan kuyumculara Birlik Başkan Nihat Sözütek tarafından birer teşekkür plaketi verildi.